Projekt „Virtuální pacient & ledvina“ je edukační interaktivní IT platforma, jejímž cílem je další vzdělávání lékařů, a to s využitím virtuálních pacientů s komponentou vážných her. Všechny případy virtuálních pacientů, které jsou vyvíjeny v rámci tohoto projektu, jsou zaměřeny na karcinom ledviny. Ačkoli největší uplatnění se předpokládá především u onkologů a urologů, tato vzdělávací platforma se může stát zajímavým zdrojem informací i pro specialisty v dalších lékařských oborech. [Více informací]

Žebříček nejlepších hráčů

Přezdívka Počet absolvovaných her Celkové skóre
1. kontrola 19 119
2. mi96 7 69
3. Andy 4 67
4. churova 9 57
5. janakar 4 47

Poslední případy virtuálních pacientů

Muž 70 let – nově diagnostikovaný tumor ledviny

Původní CT před zahájením léčby

70letý Václav Bušta byl vyšetřován pro bolesti pod pravým žeberním obloukem a pro významnou ztrátu na váze. Po vyšetření zobrazovacími metodami byl odeslán praktickým lékařem na onkologickou ambulanci s nově diagnostikovaným tumorem ledviny.

autor: MUDr. Rozsypalová Aneta, Onkologická klinika 1.LF UK a FTN, publikováno: 10.09.2021

Žena 62 let – bolesti páteře

Restagingové CT hrudníku

Pacientka Pavla Novotná má v době diagnózy 62 let. Pavla je bez onkologické rodinné zátěže a kromě nedávného primozáchytu hypertenze nikdy vážněji nestonala. Jako stoupenkyně východní filozofie se ve volných chvílích věnuje cvičení jógy. Při cvičení však postupem času pociťovala zhoršující se bolesti LS páteře s iradiací do kostrče a do pravé dolní končetiny. Navštívila proto neurologickou ambulanci, kam dlouhodobě docházela kvůli občasným epizodám migrény. Neurolog popsal nález jako radikulopatii L5, symptomatologii iritačně zánikovou. Neurologický deficit se dále zhoršoval. Pacientka Pavla je proto odeslána k hospitalizaci.

autor: MUDr. Darja Šustrová, Fakultní nemocnice v Motole, publikováno: 15.07.2021

Muž 45 let – patologická zlomenina diafýzy pravého humeru

Patologická fraktura diafýzy pravého humeru

45letý Radek Brtnický, povoláním grafik reklamní agentury, nikdy vážněji nestonal. V dětství podstoupil tonsilectomii a appendectomii, dlouhodobě neužíval žádné léky, nikdy nekouřil ani nepil alkohol. Jako aktivní sportovec utrpěl v minulosti opakované fraktury končetin a žeber, naposledy před 2 lety po pádu na snowboardu.

V létě při sjíždění řeky si začal stěžovat na bolesti pravé paže. Navštívil proto ortopedickou ambulanci a dle provedeného RTG byla zjištěna komplikovaná tříštivá zlomenina diafýzy pravého humeru.

autor: MUDr. Darja Šustrová, Fakultní nemocnice v Motole, publikováno: 10.02.2021

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace v nich nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů. Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb. Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky.

Ne, nejsem.