Projekt „Virtuální pacient & ledvina“ je edukační interaktivní IT platforma, jejímž cílem je další vzdělávání lékařů, a to s využitím virtuálních pacientů s komponentou vážných her. Všechny případy virtuálních pacientů, které jsou vyvíjeny v rámci tohoto projektu, jsou zaměřeny na karcinom ledviny. Ačkoli největší uplatnění se předpokládá především u onkologů a urologů, tato vzdělávací platforma se může stát zajímavým zdrojem informací i pro specialisty v dalších lékařských oborech. [Více informací]

Žebříček nejlepších hráčů

Přezdívka Počet absolvovaných her Celkové skóre
1. kontrola 15 79
2. mi96 7 69
3. Andy 4 67
4. janakar 4 47
5. churova 8 47

Poslední případy virtuálních pacientů

Muž 45 let – patologická zlomenina diafýzy pravého humeru

Patologická fraktura diafýzy pravého humeru

45letý Radek Brtnický, povoláním grafik reklamní agentury, nikdy vážněji nestonal. V dětství podstoupil tonsilectomii a appendectomii, dlouhodobě neužíval žádné léky, nikdy nekouřil ani nepil alkohol. Jako aktivní sportovec utrpěl v minulosti opakované fraktury končetin a žeber, naposledy před 2 lety po pádu na snowboardu.

V létě při sjíždění řeky si začal stěžovat na bolesti pravé paže. Navštívil proto ortopedickou ambulanci a dle provedeného RTG byla zjištěna komplikovaná tříštivá zlomenina diafýzy pravého humeru.

autor: MUDr. Darja Šustrová, Fakultní nemocnice v Motole, publikováno: 10.02.2021

Žena 48 let - zánětlivé onemocnění dělohy

CT - regrese v oblasti hrudníku

Na urologii k Vám praktický lékař posílá pacientku Mariku Otáhalovou, narozenou v roce 1972. V roce 2006 již u Vás pacientka dle anamnézy podstoupila hysterektomii kvůli zánětlivému onemocnění dělohy. Léky pacientka dlouhodobě neužívá a kouří od 15 let 25 cigaret denně. Od dubna 2020 na sobě pacientka postupně pozorovala progredující únavu, nechutenství a hlavně úbytek hmotnosti (postupně zhubla 11 kg).

autor: MUDr. Igor Richter, Ph.D., publikováno: 09.12.2020

Muž 61 let – oteklý šourek

CT mozku

Pan Oldřich Huml, narozen v roce 1958, byl pro mírný otok v oblasti levé části šourku odeslán praktickým lékařem na urologickou ambulanci. Urolog provedl sonografické vyšetření s nálezem rezistence v oblasti levé ledviny o velikosti 8 x 10 cm. Pacient byl jinak bez dalších komorbidit, bez klinických obtíží, zcela asymptomatický.

autor: MUDr. Igor Richter, Ph.D., publikováno: 31.08.2020

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace v nich nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů. Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb. Potvrzuji, že jsem se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky.

Ne, nejsem.